Porównujemy Organelle vs. Organelle M

29.07.2019  | Paweł Pruski
Porównujemy Organelle vs. Organelle M

Kilka tygodniu temu pisaliśmy o nowej wersji Organelle sygnowanego literą M. Jeśli nastawiacie się na czym polegają główne różnice - mamy kilka podpowiedzi.

Jeden z flagowych produktów Critter and Guitari uzyskał sprzętową aktualizację. W związku z powyższym powstaje kilka interesujących pytań. Czy jeśli dysponujemy poprzednią wersją urządzenia warto przesiąść się na nowszą? Czy opłaca się kupić nową wersję czy może tańszą, używaną?

Na początek kilka słów o różnicach. Po pierwsze nowe urządzenie posiada wbudowane zasilanie bateryjne - co czyni Organelle prawdziwie mobilnym sprzętem. Dzięki niewielkim rozmiarom oraz zasilaniu bateryjnemu - możemy tworzyć muzykę gdziekolwiek chcemy. W nowej wersji otrzymujemy również wbudowany głośnik oraz mikrofon. Nie jest to z pewnością jakaś konieczna użyteczność, aczkolwiek mogą być sytuacje, że nie będziemy mieli ochoty korzystać z słuchawek, czy zewnętrznego głośnika.

Porównując z poprzednią wersją znacznie istotniejsza jest wydajność. W nowej wersji do dyspozycji mamy dwa razy więcej pamięci ram oraz ulepszony procesor. Na chwilę bieżącą, wszystkie patche możemy bez problemu uruchomić na obu wersjach, jednakże w dalszej perspektywie sytuacja ta może ulec zmianie. Mogą powstawać patche wymagające większej wydajności. Z drugiej strony, innym argumentem na rzecz przydatności większej mocy obliczeniowej jest korzystanie z Orac. W telegraficznym skrócie jest to patch pozwalający na jednoczesne uruchamianie wielu innych patchy. W praktyce oznacza to że możemy stworzyć łańcuch: sekwencer, drum machine + efekt. Innymi słowy możemy tworzyć kompletne utwory (opierając się na kilku łańcuchach instrument + efekty).

Jeśli planujemy zakup nowego lub używanego urządzenia, dobrym pomysłem wydaje się zakup nowej wersji M. Po pierwsze różnica cenowa pomiędzy nową a poprzednią używaną wersją Organelle jest bardzo niewielka. Otrzymujemy przy okazji wszystkie wymienione powyżej profity. Z kolei jeśli dysponujemy Organelle, to nie do końca warto się jej pozbywać i kupować nową. Być może z czasem sytuacja ulegnie zmianie, ale na chwilę bieżącą - pod względem możliwości korzystania z patchy nie tracimy niczego.

Strona prodecenta: https://www.critterandguitari.com/organelle

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó