Więcej...

PreSonus Eris XT

06.08.2019 
PreSonus Eris XT

Eris XT to nowa oferta firmy PreSonus w zakresie aktywnych monitorów studyjnych bliskiego pola. Zestawy będą dostępne jako modele E5 XT oraz E8 XT, w porównaniu do poprzedniej wersji Eris mając m.in. nowy eliptyczny falowód i większą obudowę. Ten pierwszy zapewnia rozproszenie dźwięku pod kątem 100 stopni w poziomie i 60 stopni w pionie, a większe gabaryty pozwoliły uzyskać lepsze parametry przetwarzania najniższych częstotliwości.

Model E5 XT został wyposażony w woofer z kompozytową membraną o średnicy 5,25 cala, 1-calowy tweeter z jedwabną kopułką i pracujący w trybie bi-amp wzmacniacz o łącznej mocy 80 W (klasa AB). Producent deklaruje, że maksymalny poziom wytwarzanego ciśnienia dźwięku sięga 102 dB SPL, a przenoszone częstotliwości zawierają się w paśmie od 48 Hz do 20 kHz. W E8 XT znajdziemy 8-calowy woofer oraz driver o średnicy membrany wynoszącej 1,25”. Tutaj łączna moc wzmacniaczy to 140 W, deklarowany maksymalny poziom SPL sięga 105 dB, a pasmo przenoszenia zawiera się w przedziale 35 Hz-20 kHz.

Stało się już tradycją, że monitory aktywne mają jakąś formę korekcji charakterystyki i nowe Eris XT nie są tu wyjątkiem. Na tylnym panelu znajdziemy przełączniki aktywujące filtry niskich, środkowych i wysokich tonów, pozwalające też dopasować przetwarzanie do sposobu ustawienia monitorów (wolne pole, przy ścianie, w rogu). Sygnał wejściowy można wprowadzić za pomocą gniazd combo (XLR/TRS 6,3 mm) lub niesymetrycznego wejścia RCA.

Sugerowane ceny nowych Eris XT nie będą się znacząco różnić od cen poprzednich modeli i wynosić będą ok. 700 zł za sztukę E5 XT i 1.200 zł za E8 XT.

www.presonus.com
www.audiostacja.pl