Więcej...

IK Multimedia iLoud MTM

09.09.2019 
IK Multimedia iLoud MTM

Firma IK Multimedia konsekwentnie rozwija linię kompaktowych monitorów bliskiego pola. Jej nowy produkt to system iLoud MTM, który ma kilka ciekawych cech.

Pierwszą jest zastosowanie niespotykanej wśród tego typu rozwiązań koncepcji D’Appolito (dwa woofery i driver w konfiguracji symetrycznej), a drugą wyposażenie monitorów w system kalibracji ARC, obejmujący mikrofon i wbudowany w monitory moduł korekcji. To oznacza, że iLoud MTM w znacznej mierze bazują na DSP, czego efektem jest deklarowane przez producenta pasmo przenoszenia – niemal całkowicie płaskie w zakresie od 40 Hz do 24 kHz. Te miniaturowe odsłuchy zasilane są ze wzmacniaczy o mocy 100 W i wytwarzają maksymalne ciśnienie dźwięku 103 dB SPL.

Wbudowany system cyfrowy obejmuje nie tylko wysokiej rozdzielczości przetwornik A/C, ale też moduły podziału, filtrowania, wyrównania czasowego, korekcji, kontroli dynamiki i automatycznej kalibracji. Ta ostatnia uwzględnia też charakterystykę częstotliwościową poza osią, pozwalając zredukować wpływ akustyki pomieszczenia na jakość dźwięku. W procesie przetwarzania sygnału wykorzystano nowy algorytm o nazwie Physical Response Linearization, którego zadaniem jest modelowanie zachowania się obudowy o większych gabarytach. Efektem jego zastosowania jest uzyskanie większej efektywności w zakresie niskich tonów.

Do reprodukcji dźwięku użyto dwóch midwooferów o średnicy 3,5” oraz 1-calowego przetwornika wysokich tonów. Monitory mogą być ustawione pod kątem 0-20 stopni względem podłoża, zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. Ich cena detaliczna to 1.750 zł za sztukę. Mikrofon pomiarowy otrzymamy przy zakupie pary.

www.ikmultimedia.com
www.audiostacja.pl