Więcej...

Tiptop ONE - prosty i skuteczny odtwarzacz sampli dla systemu Eurorack

11.09.2019  | Michał Gałczewski vel Tweak
Tiptop ONE - prosty i skuteczny odtwarzacz sampli dla systemu Eurorack

Koncepcja odtwarzania sampli w systemie modularnym, nie zawsze wydawała się oczywista. Czasy kiedy samplowanie i odtwarzanie w systemach modularnych było rzadko spotykane mamy dawno za sobą.

Obecnie na rynku jest dużo różnych sample playerów, które prześcigają się w ilością funkcjonalności. Tiptop Audio natomiast, zaprezentował proste urządzenie o nazwie ONE. Firma postawiła na przyjazny interfejs, prostotę obsługi, jakość oraz niską latencję. Moduł odtwarza sample w formacie 24bit 96k. W promocji produktu pomogło zaproszenie do współpracy czołowych sound designerów. Wynikiem tego są paczki sampli takich artystów jak np. Datachi, czy próbki Glitchmachines. ONE potrafi odtwarzać sample z opóźnieniem równym 0.25ms.

Moduł posiada multifunkcyjne wejście CV. Pozwala ono na zmianę prędkości odtwarzanego dźwięku, odtwarzanie sekwencyjne sampli zapisanych na karcie SD, oraz sterowanie Pitch'em dla uzyskiwania melodyjnych kompozycji. Na szczególną uwagę zasługuje fakt iż moduł może odtwarzać wcześniej zapisane na karcie SD sygnały CV. dzięki temu może on służyć jako dodatkowe źródło modulacji w naszym systemie.

Cena urządzenia to około 750 zł.