Więcej...

Nowy mikrofon DPA 2028

12.09.2019 
Nowy mikrofon DPA 2028

Duńska firma DPA kojarzy się głównie z produkcją najwyższej klasy mikrofonów miniaturowych, ale ma w swojej ofercie także mikrofon typowo estradowy d:facto 4018 Supercardioid Mic, wykorzystywany m.in. przez takich wykonawców jak Royal Blood czy Gwen Stefani. Teraz na rynku pojawił się nowy model: 2028.

Jak sugeruje producent, „został on stworzony z myślą o wyjątkowych wyzwaniach związanych z występami na żywo. Jest to uniwersalny mikrofon wokalny do ręki, który zapewnia uzyskanie transparentnego brzmienia głosu wykonawców w wielu różnych sytuacjach: na koncertach, w kościołach, w branży nadawczej itp.”.

Mikrofon 2028 oferowany jest w wersji przewodowej i bezprzewodowej. W obu przypadkach znajdziemy w nim nową kapsułę zainstalowaną w uchwycie redukującym wstrząsy i zabezpieczoną przed głoskami wybuchowymi. Mikrofon ma charakterystykę supernerkową i zapewnia ten sam charakter brzmieniowy także tym dźwiękom, które dobiegają do niego spoza osi. Więcej szczegółów poznamy niebawem, ale wygląda na to, że 2028 może być mocną konkurencją dla mikrofonów Neumann KSM 104 i KSM 105.

www.dpamicrophones.com
www.audiostacja.pl