iZotope Ozone 9 już dostępny!

07.10.2019  | Paweł Pruski
iZotope Ozone 9 już dostępny!

iZotope Ozone jest jedną z najpopularniejszych wtyczek wspierających procesy związane z miksowaniem oraz masteringiem materiału. Właśnie pojawiła się wersja 9.

Jeśli chcielibyśmy w domowych warunkach podjąć się zadań, które są domeną inżynierów dźwięków zajmujących się miksem, czy też masteringiem - pakiet Ozone może być istotnym wsparciem. Nie oznacza to oczywiście, że nie jest narzędziem jakim posługują się wspomniani profesjonaliści - po prostu wiele ostatnich zmian programu było ukłonem w stronę mniej wprawnych użytkowników. Dobrym przykładem jest Master Assistant, czyli zagnieżdżona sztuczna inteligencja, sugerująca niektóre zmiany oraz ustawienia parametrów w oparciu o przeanalizowany materiał. Dzięki temu użytkownicy mogli otrzymywać liczne podpowiedzi zbliżające ich do upragnionego brzmienia. Wskazany kierunek rozwoju potwierdza również najnowsza wersja Ozone 9, w której chociażby wspomniany Master Assistant otrzymał kilka istotnych udoskonaleń.

Program uzbrojonych jest w wiele skumulowanych opcji - pozwalających np. na zmienianie głośności instrumentów podczas masteringu (w oparciu o analizę widma miksu). Możemy też w bardziej rozbudowany sposób sugerować asystentowi w jakim kierunku mają podążać jego podpowiedzi. Oczywiście najnowsza wersja posiada również wszystkie moduły znane z poprzedniego wydania (niektóre delikatnie usprawnione). Tak więc jeśli nie jesteśmy zwolennikami automatyzacji opartej o sugestie algorytmu, nadal mamy do czynienia z bardzo praktycznym i efektywnym zbiorem narzędzi.

Ozone 9 dostępny jest w trzech wariantach: Elements (129$), Standard (249 $), oraz Advanced (499$). Oczywiście różnice w cenach podyktowane są dostępnymi narzędziami oraz funkcjonalnością.

Więcej szczegółów TUTAJ.

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó