Sztuczna inteligencja tworzy bity - Rhytmiq

16.10.2019  | Paweł Pruski
Sztuczna inteligencja tworzy bity - Rhytmiq

Jeśli ścieżka perkusyjna, czy też bit wydaje się monotonny i brak jest pomysłu na jego rozwinięcie to z pomocą przychodzi sztuczna inteligencja.

Moment pojawienia się pierwszych maszyn perkusyjnych był jednym z przełomów we współczesnej muzyce. Okazało się, że spocony bębniarz w niektórych przypadkach może zostać z powodzeniem zastąpiony przez maszynę. Oczywiście wiele osób zarzucało powyższemu rozwiązaniu bezduszność, czy też pozbycie się tzw. ludzkiego czynnika. Dziś raczej próżno szukać podobnych komentarzy. Rola perkusisty nie została wyparta, a maszyny perkusyjne znalazły swoje miejsce. Wiele osób zastanawia się jaki będzie kolejny krok, który będzie można nazwać przełomem. Z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że będzie nim zastosowanie sztucznej inteligencji. W przełożeniu na omawiany temat, sztuczna inteligencja może np. kontrolować sposób w jaki bit będzie zmieniał się w czasie. Powyższe zdanie można nazwać skrótowym opisem najnowszej wtyczki firmy Accusonus, o nazwie Rhytmiq.

Jak już zostało wspomniane Rhytmiq dostępny jest w postaci wtyczki VST. Posługując się dowolną pętlą perkusyjną wtyczka potrafi na wiele sposobów manipulować jej parametrami. Jeśli zaimportujemy cały loop perkusyjny (a nie tylko jego składowe) wtyczka automatycznie rozpoznaje poszczególne elementy (stopa, werbel itd.). Manipulacji może podlegać aranżacja, możemy wyciszać określone fragmenty, czy też obracać (reverse). W zależności od naszych preferencji powyższe zabiegi możemy dokonywać samodzielnie lub też z pomocą wspomnianej sztucznej inteligencji.

Więcej informacji TUTAJ.
Cena: 99$

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó