Więcej...

Nowe aktualizacje dla urządzeń Elektron

22.10.2019  | Michał Gałczewski vel Tweak
Nowe aktualizacje dla urządzeń Elektron

Elektron, znana szwedzka firma zajmująca się instrumentami elektronicznymi ogłosiła ważne aktualizacje oprogramowania dla syntezatora analogowego Analog Four (modele MKI i MKII) oraz dla analogowej maszyny perkusyjnej Analog Rytm. Aktualizacje (OS 1.40 w Analog Four i 1.50 w Rytm) rozszerzają wydajność instrumentów, dodają potencjał sekwencerowi i zwiększają funkcjonalność.

Aktualizacje obejmują:

Wyjście sekwencera MIDI

Dzięki MIDI Out użytkownik może z łatwością połączyć się z resztą swojego sprzętu w studio. Doskonały sekwencer Elektrona pozwoli na używanie jego atutów jak np. Conditional Trig w sekwencjach, gdzie używany jest zewnętrzny sprzęt z obsługą MIDI.

Scale per track

Po aktualizacjach systemu operacyjnego Digitakt i Digitone z zeszłego lata, funkcja stała się dostępna teraz w maszynach Analog Four i Analog Rytm (MK I i MK II). Update zapewni element dodatkowej nieprzewidywalności w kompozycji oraz ułatwi budowanie polirytmicznych struktur.

Parameter randomization

Obecnie system operacyjny pozwala użytkownikom na natychmiastowe losowe ustawienia strony parametrów, co umożliwia maszynie generować niespodziewane dźwięki. Nieprzewidziane rezultaty mogą pomóc w budowaniu patchy i stać się inspiracją dla utworów.

Multiple Quick Performance Control

Urządzenie pozwala teraz na przypisanie wielu makr do pojedynczego pokrętła Quick Performance Control.

Ulepszenia grafiki

Poprawiono grafikę, aby nawigacja w systemie maszyn była łatwiejsza i przyjemniejsza dla użytkownika.

Aktualizację można pobrać bezpośrednio ze strony producenta - TUTAJ