Więcej...

Allen & Heath Avantis

07.11.2019 
Allen & Heath Avantis

Avantis to drugi supermikser, który ma swoją premierę w tym miesiącu, a trzeci z serii mikserów bazujących na silniku A&H XCVI FPGA 96 kHz.

Ma on 64 kanały, 42 konfigurowalne szyny miksu, dwa ekrany dotykowe o rozdzielczości Full HD, możliwość zastosowania różnego typu modułów wejścia/wyjścia oraz DSP z flagowego modelu dLive. Jedną z cech charakterystycznych konsolety jest nowe wzornictwo, objawiające się w zastosowaniu solidnej aluminiowej obudowy o intrygującym kształcie. Bazujący na dwóch ekranach dotykowych interfejs Continuity pozwala, jak zapewnia producent, eksplorować nowe możliwości miksera, oferując szybkie przechodzenie pomiędzy fizycznymi kontrolerami, a oprogramowaniem na ekranie. Po prawej stronie każdego ekranu znajduje się obszar FastGrab, podlegający pełnej konfiguracji.

Avantis jest wyposażony w 12 analogowych wejść i wyjść XLR oraz wejścia i wyjścia cyfrowe w standardzie AES. Dwa porty I/O umożliwiają korzystanie z kart dLive, w tym Dante (64x64 i 128x128), Waves, gigaACE, MADI i innych. Konsoleta jest fabrycznie wyposażona w kompresory, korektory i RackExtra FX (12 slotów). Istnieje możliwość poszerzenia możliwości obsługowych o zestaw dPack, zawierający m.in. Dyn8, kompresory DEEP i emulacje przedwzmacniaczy Dual-Stage Valve.

Informacji o cenie udziela dystrybutor, firma Konsbud Audio. Jak zapewnia jej przedstawiciel, ceny są atrakcyjne i kształtują się w przedziale między cenami linii SQ a dLive.

www.konsbud-audio.pl
www.allen-heath.com