Syntezator ambientowy - prototyp SOLAR 50

13.11.2019  | Paweł Pruski
Syntezator ambientowy - prototyp SOLAR 50

50 oscylatorów, semi-modularna konstrukcja, sekcja efektów - zdaniem twórców z ELTA music jest to wszystko idealnie sprawdzi się w tworzeniu ambientowych pejzaży.

Solar50 jest obecnie na etapie prototypu, jednakże już teraz twórcy (rosyjska firma Elta Music) postanowili podzielić się swoim osiągnięciem i zamieścili w sieci wideo prezentujące produkt.

Jak możemy zauważyć, syntezator nie posiada standardowej klawiatury - sterowany jest za pomocą specjalnych dotykowych płytek. Interesujące jest również zastosowanie portu micro SD w sekcji efektów, co może sugerować, że sekcja DSP będzie oferować możliwość wgrywania algorytmów. Dzięki semi-modularnej konstrukcji wybrane elementy mogą oddziaływać na siebie. Możemy również skorzystać z zewnętrznych źródeł gate/cv do sterowania instrumentem.

Na podstawie zamieszczonego wideo trudno definitywnie wypowiedzieć się na temat jego brzmienia. Z jednej strony słychać, że posiada spore możliwości tworzenia różnych barw. Z drugiej jakość i charakter dźwięku nie jest jakaś oszałamiająca. Być może jest to kwestia rejestracji nagrania. Z pewnością na finalnie próbki będzie trzeba poczekać do oficjalnej premiery.

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó