SSL wraca do korzeni z konsoletą Origin

25.11.2019 
SSL wraca do korzeni z konsoletą Origin

Solid State Logic (SSL) wraca do korzeni ze swoim nowym produktem. Jest to analogowa konsoleta Origin, z wszystkimi cechami charakterystycznymi dla tego typu konstrukcji.

Mikser ma wykorzystywaną w studiach nagrań przez wiele dekad strukturę inline, z podwójną funkcjonalnością torów sygnałowych (do nagrywania i do miksu) z szesnastoma grupami (plus dwa tory sumy), 4-pasmową korekcją parametryczną zapożyczoną z konsolet E Series oraz kultowym Bus Compressorem. W charakterze przedwzmacniaczy wykorzystano nową konstrukcję o nazwie PureDrive. Może ona funkcjonować w dwóch trybach: klarownym i czystym brzmieniowo lub ciepłym i nasyconym. Nową konstrukcję elektroniczną mają także grupy, oferujące niski poziom szumów i duży zapas dynamiki, pozwalający miksować z mocnym wysterowaniem wejść. W każdym kanale wejściowym umieszczono symetryczne złącza insertowe, wyjścia bezpośrednie oraz przycisk ominięcia tłumika i ustawienia poziomu 0 dB. Mamy też całkowicie nową, w pełni konfigurowalną sekcję środkową.

Inne cechy nowej konsolety to najwyższej klasy 100- i 60-milimetrowe tłumiki (te drugie do pracy inline), 4 wyjścia monitorowe, 3 tory podsłuchu, przestrajane filtry górnoprzepustowe na wejściach, filtr HPF oraz insert w torze kluczowania kompresji Bus Compressor, system automatycznego zarządzania poborem mocy zasilania oraz wolna przestrzeń 12 U na kontrolery, klawiaturę, akcesoria, dodatkowe procesory itd. Origin pozwala na podłączenie do 88 sygnałów (wliczając w to powroty, wejścia stereo itp.). Mikser nie ma automatyki, zmotoryzowanych tłumików i „cyfrowych” funkcji, ale – jak zapewnia producent – brzmi świetnie i będzie kosztował ok. 42.000 £ (czyli ok. 200.000 zł). Jeśli zatem wahasz się, czy kupić nowego SUV-a czy nowego SSL-a, to pozostaje nam jedynie pogratulować komfortu możliwości zmagania się z takimi dylematami.

www.solidstatelogic.com
www.audiotechpro.pl