Osmose - ekspresja w klasycznym stylu

02.12.2019  | Paweł Pruski
Osmose - ekspresja w klasycznym stylu

Wrażliwa na różne formy dotyku klawiatura z własnym silnikiem brzmieniowym - tak przedstawia się najnowszy pomysł francuskiej firmy Expressive.

Osmose zalicza się do klawiatur typu MPE, do których należy np. ROLI Seaboard. W odróżnieniu od wspomnianej konkurencji nie korzysta jednak z miękkich, gąbczastych materiałów, pozwalających rejestrować dodatkowe ruchy na klawiaturze. W  przypadku Osmose klawiatura jak również reszta instrumentu wykonany jest z twardego materiału (takiego jaki możemy znaleźć w tradycyjnych konstrukcjach). Dla osób znających poprzednie produkty firmy Expressive, ten fakt nie powinien być zaskoczeniem - Osmoe jest kontynuacją konceptu jaki znajdziemy w Touche. Zasada działania jest praktycznie identyczna, a różna jest jedynie implementacja. W przypadku Osmose jest to klawiatura, natomiast jeśli chodzi Touche to expressive pedał.

Osmose posiada wbudowany silnik brzmieniowy EaganMatrix, dzięki czemu jest w pełni autonomicznym instrumentem. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywana została jako kontroler MIDI. W drugim przypadku należy jednak pamiętać, o standardzie MPE - jeśli chcemy w pełni wykorzystać dotykowe możliwości urządzenia. W przedsprzedaży produkt wyceniony został na 1079 EUR.

Więcej informacji TUTAJ.

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó