Więcej...

Beast Tek - Pixel Drum

02.12.2019  | Michał Gałczewski vel Tweak
Beast Tek - Pixel Drum

Pixel Drum to zorientowany na dźwięki glitch, 12-bitowy parafoniczny syntezator perkusyjny. Zawiera 32 różne algorytmy do generowania perkusjonaliów. Od ziarnistych kicków i werbli, poprzez ewoluujące dźwięki o teksturach glitch, aż po brzmienia rodem z maszyn arcade.

Na panelu znajduje się enkoder ALG, za pomocą którego można wybrać algorytmy (01-32) oraz wyświetlacz który informuje o wybranym aktualnie trybie. Wybór brzmień modułu można także kontrolować za pomocą CV. Dźwiękami można manipulować za pomocą trzech parametrów dla każdego algorytmu, również za pomocą napięcia. Pokrętła parametrów działają wtedy jako attenuatory.

Urządzenie pozwala wybrać jeden z 16 różnych kształtów obwiedni. Od charakteru liniowego, poprzez wykładniczy aż po eksperymentalne kształty. Moduł posiada wejście Trig (generowanie / odpalanie dźwięków), wejście Choke, Accent i Pitch. Wejście Pitch nie śledzi wszystkich algorytmów do wartości 1 V / Oct. Urządzenie wyposażone jest też w przełącznik Mono / Para do operacji monofonicznych lub parafonicznych. Jest to ciekawa propozycja dla wielbicieli brudnego i eksperymentalnego brzmienia.

Cena modułu jest ustalona na poziomie 280 USD. Dla majsterkowiczów dostępny jest też zestaw DIY, trzeba wtedy zapłacić stosunkowo mniej, czyli 175 USD