Książka PEDAL CRUSH dostępna już na rynku

04.12.2019  | Paweł Pruski
Książka PEDAL CRUSH dostępna już na rynku

Właśnie ukazała się trzecia książka Kima Bjørna. Po wydawnictwach poświęconych  tematyce syntezatorów przyszła kolej na efekty gitarowe.

Do tej pory w centrum zainteresowań Kima Bjørna znajdowały się syntezatory. W pierwszej książce PUSH TURN MOVE, autor na warsztat wziął szeroko rozumianą muzykę elektroniczną. We wspomnianej publikacji znajdziemy mnóstwo opisów syntezatorów, wywiadów z muzykami oraz ciekawostek dotyczących ‘elektronicznej’ estetyki muzycznej. Kolejna książka (PATCH & TWEAK), była głębokim zanurzeniem się w temat syntezatorów modularnych. Jest to pierwszego tego typu publikacja tak szeroko podejmująca temat "modularów". Tutaj również znajdziemy mnóstwo wywiadów z twórcami modułów, artystami, inżynierami dźwięku. Znajdziemy też dokładnie skatalogowane moduły, ich typu, rodzaje, przykładowe zastosowania. Najnowsza propozycja oddala się nieco od tematyki syntezatorów i skupia na efektach gitarowych.

Już po pierwszych stronach publikacji możemy zorientować się, że nieprzypadkowo muzyka elektroniczna nadal podskórnie jest ważnym elementem książki. Temat efektów gitarowych potraktowany jest niezwykle szeroko. Gitara jest ważna, lecz daleko jej do zdominowania tematu. W książce znajdziemy wiele rozmów z twórcami, którzy używają efektów gitarowych w interesujący, eksperymentalny sposób. Bardzo istotny jest również nacisk na praktykę - znajdziemy ponad dwieście patentów na kreatywne wykorzystanie popularnych kostek gitarowych.

Więcej szczegółów TUTAJ.

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó