Więcej...

Softube Console 1 Fader

08.12.2019 
Softube Console 1 Fader

Szwedzka firma Softube znana jest głównie z produkcji oprogramowania pod postacią najwyższej jakości wtyczek, ale w jej ofercie znajdziemy też urządzenie o nazwie Console 1, które pozwala na sprzętowe sterowanie ich pracą. Najnowszy kontroler z tej serii nosi nazwę Console 1 Fader i może zainteresować wiele osób, które w procesie miksowania preferują tradycyjne narzędzia.

Ten zgrabny kontroler wyposażono w dziesięć czułych na dotyk, zmotoryzowanych, 100-milimetrowych tłumików marki Alps i opakowano w stalową, solidną obudowę. Może być doskonałym uzupełnieniem dla wyposażonego w gałki Console 1.

Dzięki dołączonemu oprogramowaniu urządzenie może funkcjonować w różnych trybach, odwzorowując brzmieniowo dwa typy analogowych konsolet: lampową i tranzystorową. Mając do dyspozycji fizyczne manipulatory, użytkownik może obsługiwać do dziesięciu kanałów jednocześnie, ustawiając czułość wejściową (z przesterowaniem włącznie), poziomy, częstotliwości odcięcia filtrów LPF i HPF itd. Na dobrą sprawę na tym kompaktowym urządzeniu (plus Console 1) można pracować jak na wielkoformatowej konsolecie, mając wszystko w zasięgu ręki, z możliwością tworzenia różnych warstw miksu, co pozwala rozszerzyć liczbę obsługiwanych torów sygnałowych o szereg kolejnych „dziesiątek”, z zachowaniem natychmiastowego dostępu.

W kontekście dostępności zmotoryzowanych tłumików oraz funkcjonalności kontrolera, jego cena przedstawia się wyjątkowo interesująco, opiewając na 2.570 zł.

www.softube.com
www.audiostacja.pl