Więcej...

Co z Behringer TD-3?

09.01.2020 
Co z Behringer TD-3?

Wprawdzie mówiło się o tym produkcie już od dłuższego czasu, ale teraz możemy już jednoznacznie stwierdzić, że klon klasycznego monofonicznego syntezatora basowego TB-303 będzie do nabycia za niecałe 700 zł.

W każdym razie teoretycznie, bo w czasie, gdy powstaje ten tekst, w Europie okres oczekiwania na instrument wynosi kilka tygodni. Ale nawet wtedy może być kłopot z jego nabyciem, ponieważ przy tej cenie jego zakup będzie działaniem pod wpływem impulsu, co zapewne wpłynie na szybkie topnienie stanów magazynowych.

Bez wnikania w to, na ile TD-3 jest bliski brzmieniowo klasycznemu instrumentowi z 1981 roku, trzeba przyznać, że wygląda bardzo podobnie, a do tego funkcjonuje w trzech wersjach kolorystycznych: srebrnej, niebieskiej i czerwonej. Ma złącza MIDI i USB, wejście audio (z którego sygnał przechodzi przez filtr instrumentu), wbudowany efekt distortion oraz możliwość programowania sekwencera za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji Synth Tool (puryści mogą wciąż korzystać z nieprzesadnie intuicyjnego, 16-krokowego sekwencera pokładowego).

www.behringer.com
www.soundtrade.pl