ARP 2600 w limitowanej edycji

13.01.2020  | Paweł Pruski
ARP 2600 w limitowanej edycji

ARP 2600 to semi-modularny syntezator monofoniczny który, jak wielu twierdzi, wyprzedził swój czas. Czy w 2020 jesteśmy na niego gotowi?

W połowie grudnia po wypowiedzi Jean-Michela Jarre’a, zastanawialiśmy się czy Korg pracuje nad klonem ARP 2600. Dla niewtajemniczonych - ten legendarny syntezator po raz pierwszy ujrzał światło dzienne na przełomie lat 70. XX wieku. Był produkowany od 1970 do 1981 roku. W roku bieżącym zobaczymy jego kolejną odsłonę, jednak warto wspomnieć, że nie mamy do czynienia z tanim klonem, lecz prawie dosłownym odtworzeniem produktu.

Architektura syntezatora obejmuje:

●    3x VCO plus generator białego szumu
●    1x filtr sterowany napięciem (VCF) typu lowpass z tłumieniem 24 dB/oktawę
●    1x LFO z różnymi kształtami fal
●    2x VCA z obwiedniami ADSR oraz AR
●    wbudowany efekt pogłosu sprężynowego
●    klawiatura duofoniczna ARP 3620 (ulepszony model)

Nowa wersja posiada pewne udogodnienia: sekwencer (128 kroków), MIDI i USB. Dołączona klawiatura również została ulepszona - dodano tryby aftertouch, portamento i duophonic. Z okazji ponownej premiery instrumentu został przygotowany specjalny dokument (przy współpracy z Reverb.com). Jeśli więc, macie ochotę nieco bardziej zagłębić się w  historię tego instrumentu - poniższy film jest dobrym wprowadzeniem.

ARP 2600 ma być dostępny w lutym br. Syntezator został wyceniony na 3 899,99 $. Cena robi wrażenie, jednak należy pamiętać, że jest to limitowana edycja dedykowana głównie do najwierniejszych "fanów instrumentu".

Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT