Zapowiedź nowego pogłosu od Electro-Harmonix - Oceans 12

12.02.2020  | Paweł Pruski
Zapowiedź nowego pogłosu od Electro-Harmonix - Oceans 12

Podczas niedawno zakończonych targów Namm zaprezentowano młodszego, większego brata pogłosu Oceans 11. Wygląda na to, że pogłos ma spore szanse na zawojowanie rynku.

Oceans 12, jak nazwa wskazuje, zawiera 12 różnych trybów pogłosowych. Efekt jest stereofoniczny, co wskazuje na to, że nie jest kierowany wyłącznie do gitarzystów, ale również producentów korzystających z różnych hardwarowych (i nie tylko) sprzętów. Oprócz ciekawych i co ważniejsze dobrze brzmiących algorytmów (czego gwarantem jest sama marka), Oceans 12 posiada kilka interesujących trybów. Efekt można używać nie tylko w trybie mono  i  dual mono  (stereo), ale także  równolegle  lub  szeregowo  (jeden po drugim). Na pokładzie znajdziemy również 24 presety.

Dzięki rozbudowanej architekturze oraz możliwości sterowania wieloma parametrami Oceans 12, może być kuszącą alternatywą np. dla Strymon Big Sky. Mimo iż oba efekty prezentują zupełnie inne podejście do tematu, adresowane są do podobnej grupy docelowej.

Efekt może działać w następujących trybach:

●    ROOM
●    SPRING
●    PLATE
●    REVERSE
●    ECO
●    TREMO
●    MOD
●    DYNA
●    AUTO-INF
●    SHIMMER
●    POLYPHONIC
●    RESONANT


Na chwilę bieżącą producent nie podał dokładnej daty premiery, ale określił ją jako "nieodległą". Zapowiadana cena efektu to około 230$.