Więcej...

Squarp Rample - nowy sampler w formacie Eurorack

24.02.2020  | Paweł Pruski
Squarp Rample - nowy sampler w formacie Eurorack

Cztery niezależne kanały, ergonomiczna architektura, pięć efektów audio oraz możliwość edycji próbek. Tak przedstawia się najnowszy kandydat w świecie Eurorackowych samplerów.

Na początku swojego istnienia format Eurorack nie był kojarzony z samplingiem. Popularne "modulary" związane były głównie szeroko rozumianą syntezą: oscylatory, obwiednie, efekty itp. Od kilku lat możemy zaobserwować spory wzrost modułów będących samplerami. Od wielofunkcyjnych np. Disting MK3, poprzez stricte dedykowane samplingowi np. Erica Sample Drums. Rample, czyli najnowszy produkt Squarp, zalicza się do drugiej kategorii. Co więcej, czytając udostępniony na forum marki opis, moduł będzie bezpośrednim konkurentem wspomnianego Sample Drums.

Zachęcających może być kilka elementów. Po pierwsze, moduł oferuje cztery niezależne kanały mogące obsługiwać pliki typu WAV. Pliki możemy wgrywać za pomocą karty MicroSD. Każdy z kanałów oprócz możliwości edycji próbek wyposażony jest w 5 efektów audio. Na chwilę bieżącą zagadkowy może być wyświetlaczu modułu - brak jest dokładnych informacji, czy też grafik. Cena modułu określona została na 250 eur, co sprawia, że Rample staje się bezpośrednim konkurentem Sample Drums.

Więcej informacji TUTAJ.