Więcej...

Algorytmiczne bity z Beat Map

25.02.2020  | Paweł Pruski
Algorytmiczne bity z Beat Map

Użytkownicy Reasona 11 w wyniku najnowszej aktualizacji otrzymali Beat Map, urządzenie do kreowania sekwencji perkusyjnych w oparciu o algorytm.

Obecnie na rynku możemy spotkać całą gamę programów służących do automatycznego generowania sekwencji perkusyjnych. Część z nich oparta jest na możliwości generowania losowych sekwencji, część opiera się na wsparciu sztucznej inteligencji. Twórcy Reasona 11 wybrali pośrednie rozwiązanie polegające na algorytmie sugerującym różne patterny perkusyjne.

Beat Map jest natywnym rozwiązaniem w jakie wyposażony został Reason 11. Aby rozpocząć pracę z efektem w pierwszej kolejności musimy podłączyć do niego jedną z wybranych maszyn perkusyjnych (np. Drumrack, Kong, Umpf itp.). W dalszym kroku wybieramy określony obszar z "mapy" odwzorowującej różne ustawienia algorytmu. Jeśli w którymś z regionów znajdujemy interesujące nas ustawienia (np. ciekawią sekwencję kicka), blokujemy dany region i kontynuujemy poszukiwania dla pozostałych składowych bitu. Co istotne, za pomocą efektu możemy generować również sekwencje MIDI, kierowane do dowolnego źródła. Jak nietrudno się domyślić otwiera to całą gamę możliwości, wspierających kreatywność.

Więcej informacji TUTAJ.