Więcej...

Przenośny tracker NerdSEQ Portable

18.03.2020  | Paweł Pruski
Przenośny tracker NerdSEQ Portable

Dopiero co swoją premierę miał Polyend Tracker, który odwołuje się do trackerowej historii elektroniki. Okazuje się do wspomnianej grupy dołączył właśnie nowy zawodnik. Mowa o NerdSEQ Portable.

Dla XOR Electronics filozofia trakerów nie jest niczym nowym. Od wielu lat właśnie taki typ interfejsu towarzyszy eurorackowym modułom wspomnianej firmy. Najnowszy produkt jest więc przeniesieniem tej filozofii do autonomicznego urządzenia. Postawiono na kompaktowy rozmiar oraz mobilność. Centralnym elementem urządzenia jest kolorowy 3,5’ wyświetlacz. Dźwięki mogą być generowane w oparciu o wbudowany syntezator lub też wgrywane/nagrywane sample (złącze microSD). Wspomniany sampler posiada 32 sloty do odtwarzania i nagrywania próbek  (16 bit /stereo).  Na tylnym panelu urządzenia znajdziemy porty MIDI, USB, line in/out, wyjście słuchawkowe oraz miejsce na specjalny ekspander dający możliwość wysyłania komunikatów typu CV/Gate.

Zdaniem twórców urządzenie wyposażone zostało w 8 ścieżek, dających możliwość wysyłania polirytmicznych sekwencji. Na tle różnego rodzaju trakerów jest to istotna informacja ponieważ większość pozwala na generowanie monofonicznych sekwencji. Oczywiście NerdSEQ Portable wyposażony został również w cały wachlarz efektów oraz modulacji. Premiera urządzenia przewidziana jest na początek jesieni 2020. Wstępnie prognozuje się, że jego cena będzie wynosić około 500$.

Więcej informacji TUTAJ.