Patterning dostępny na iPhone’a!

24.03.2020  | Paweł Pruski
Patterning dostępny na iPhone’a!

Bardzo dobra wiadomość dla fanów mobilnych aplikacji muzycznych. Jedna z najlepszym maszyn perkusyjnych teraz w wersji na iPhone’a.

Patterning to bez wątpienia jedna z najlepszych aplikacji służących do przekształcania iPada (i od teraz iPhone’a) w maszynę perkusyjną. O wyjątkowości aplikacji świadczy kilka elementów. Po pierwsze, cyrkularna architektura sekwencera. Każdy ze śladów wpisany jest w podzielone na określoną ilość kroków koło. Oprócz możliwości tworzenia polirytmicznych podziałów, niewątpliwą korzyścią wspomnianego rozwiązania jest jego dopasowanie do dotykowego interfejsu. Możemy szybko i sprawnie dodawać kolejne elementy, czy też manipulować parametrami. Po drugie, aplikacja pozwala wysyłać zewnętrze komunikaty MIDI, co sprawia, że przez wielu producentów traktowana jest jako podstawowa aplikacja w studiu, a przede wszystkim na scenie. Nie dziwi więc, że dopasowanie architektury do iPhone’a odbiło się szerokim echem. Dzięki temu rozwiązaniu, w każdym momencie mamy dostęp do doskonałej maszyny perkusyjnej, która mieści się w kieszeni naszych spodni.

Jak możemy spostrzec na powyższej prezentacji, interfejs aplikacji został bardzo dokładnie przeskalowany, nie tracąc nic na przejrzystości, czy też funkcjonalności. Warto również pamiętać, że aplikacji doskonale spisuje się w połączeniu z programem Ableton Live. Dzięki wykorzystaniu protokołu Link pozwala na bezprzewodową synchronizację z programem. Możemy podpiąć iPhone do naszego interfejsu audio (bez korzystania z kabli MIDI) lub też wyeksportować pliki (WAV) i umieścić je w programie.

Więcej informacji TUTAJ.
Cena: 5.99$