Więcej...

Softube Germanium

26.03.2020 
Softube Germanium

Urządzenia amerykańskiej firmy Chandler Limited cieszą się zasłużonym szacunkiem wśród producentów muzycznych na całym świecie i znajdziemy je w najlepszych studiach nagrań. Problem w tym, że są dość kosztowne. Jest jednak pewne rozwiązanie, polegające na emulacji ich pracy za pomocą procesorów wirtualnych.

Takie klasyki jak Curve Bender czy Zener Limiter są już dostępne jako wtyczki UAD-2, w obu przypadkach opracowane dla Universal Audio przez szwedzką firmę Softube. Tym razem Skandynawowie postanowili wykonać programowy odpowiednik kompresora Chandler Limited Germanium pod swoją marką, co oznacza, że wtyczka ta nie potrzebuje dedykowanego akceleratora.

Oryginalny Germanium charakteryzuje się unikalnym brzmieniem będącym pochodną połączenia bloku tłumienia na krzemowym tranzystorze FET z układem wzmocnienia opartym na tranzystorach germanowych. Oryginalne, jednokanałowe urządzenie zostało przeanalizowane laboratoryjnie i na tej podstawie napisano kody wtyczki, która – w odróżnieniu od oryginału – jest stereofoniczna. Co więcej, może działać dwukanałowo lub w trybie Mid-Side i oferuje kluczowanie sygnałem zewnętrznym. Przy pełnej aprobacie i po zatwierdzeniu jakości przez Chandler Limited procesor trafił do sprzedaży. Można go nabyć w cenie 249 euro, która i tak jest śmiesznie niska w porównaniu do ceny sprzętowego oryginału.

www.softube.com
www.audiostacja.pl