Więcej...

Mikropętle z iPada, czyli GlitchCore

30.03.2020  | Paweł Pruski
Mikropętle z iPada, czyli GlitchCore

Dzięki zastosowaniu mikrosamplingu możemy dokonywać wiele kreatywnych przekształceń prostych, przewidywalnych sampli. GlitchCore jest aplikacją realizującą tę filozofię w obrębie środowiska iOS.

Jedną z niepodważalnych zalet aplikacji dedykowanych na iPada/iPhone’a jest ich cena. Często za ułamek kwoty jaką musielibyśmy zapłacić za program komputerowy (nie wspominając o sprzętowych odpowiednikach) otrzymujemy pełnoprawny instrument, czy też efekt. Nie inaczej jest w przypadku GlitchCore, który w cenie 3.99$ oferuje świetne narzędzie do kreatywnego przekształcania sampli.

Aplikacja pozwala na tworzenie sekwencji opartych na mikro-zapętleniach. W rezultacie umieszczając w GlitchCore relatywnie prosty sampel, możemy szybko otrzymać zupełnie nową glitchową wersję. Aplikacja sprawdza się zarówno w przypadku sampli perkusyjnych, syntetycznych, czy też wokalnych. W każdym z wymienionych przypadków, otrzymamy ciekawy, często zaskakujący rezultat. Dzięki kompatybilności z AUv3, aplikacja może być uruchamiana jako wtyczka w różnych wersjach mobilnych aplikacji typu DAW (np. GarageBand, Cubasis). Dodatkowo GlitchCore umożliwia obsługę zewnętrznych kontrolerów MIDI, dzięki czemu w prosty i szybki sposób możemy zmapować dowolny parametr.

Cena: 3.99$
Więcej informacji TUTAJ.