Pianobook to ogromna baza darmowych sampli do NI Kontakt

10.04.2020 
Pianobook to ogromna baza darmowych sampli do NI Kontakt

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Christian Henson, a więc jeden z dwóch założycieli Spitfire Audio. Pianobook oferuje bezpłatne brzmienia ponad 200 instrumentów.

Pianobook to platforma, gdzie muzycy z całego świata mogą wymieniać się zarejestrowanymi przez siebie samplami. Zgodnie z nazwą samej inicjatywy znajdziemy tam głównie brzmienia przeróżnych instrumentów klawiszowych, jednak nie tylko. Wśród zgromadzonych zasobów znajdziecie m.in. próbki syntezatora modularnego Oberheim Poly 01, albo pieśni w wykonaniu chóru z Oxfordshire. Rzecz jasna nie wszystkie sample będą wysokiej jakości, jednak na stronie istnieje system oceny poszczególnych paczek, więc często ta wstępna weryfikacja została już przeprowadzona.

Każdy z nas może również umieścić w serwisie zarejestrowane przez siebie próbki i w ten sposób uczestniczyć w dalszym rozwoju tej bazy. Większość dostępnych materiałów dedykowana jest do systemu NI Kontakt, jednak szereg z nich zadziała również na samplerze EXS24 w programie Logic.

Więcej informacji TUTAJ.

Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó