Więcej...

AMX NMX-VCC-1000 Sereno

17.05.2020 
AMX NMX-VCC-1000 Sereno

Obecna sytuacja znacząco przyspieszyła i tak nieuchronny proces wirtualizacji wielu spotkań, konferencji oraz dystrybucji informacji z wykorzystaniem internetu. Z kolei obowiązek kształcenia online sprawił, że gwałtownie wzrosło zainteresowanie wszelkimi narzędziami do realizacji strumieniowania, zwłaszcza miniaturowymi kamerami o wyższej jakości niż w przypadku tych, które znajdują się w laptopach.

Wprawdzie rynek jest w tym zakresie zdominowany przez rozwiązania konsumenckie, ale można znaleźć kilka rozwiązań dedykowanych do pracy profesjonalnej. Tak jest w przypadku AMX Sereno, która współpracuje z komputerami za pośrednictwem USB, oferując 120-stopniowy kąt widzenia kamery, a także wbudowane mikrofony o charakterystyce kierunkowej (z technologią beamforming), pozwalające zredukować poziom sygnałów niepożądanych. Wymiary kamery to 44x19x39 mm. Przy maksymalnych parametrach obrazu 1920x1080/30 fps strumieniuje ona sygnał AV w formacie H.264/MJEPG/YUY2, oferując 4-krotne powiększenie (zoom).

Co ciekawe, mechaniczna blokada obiektywu i mikrofonu gwarantuje bezpieczeństwo i prywatność, gdy nie używa się kamery (teoretycznie kamery i mikrofony w laptopach nie działają bez współpracujących z nimi aplikacji, ale zdecydowana większość osób, nawet na czołowych stanowiskach w branży IT, mimo wszystko zasłania je kawałkiem czarnej taśmy).

Cena AMX Sereno to 1.200 zł netto.

www.amx.com
www.essaudio.pl