IK Multimedia ARC System 3

19.05.2020 
IK Multimedia ARC System 3

ARC System to rozwiązanie sprzętowo-programowe, którego zadaniem jest automatyczny pomiar charakterystyki akustycznej małego pomieszczenia oraz implementacja korekcji, umożliwiającej jej optymalizację. Całość opiera się na mikrofonie pomiarowym, programie do analizy oraz wtyczce korekcyjnej wyposażonej w automatycznie działające filtry pasmowe. Trzecia generacja tego systemu niesie z sobą szereg udoskonaleń i nowych funkcji.

Pomiar dokonywany jest poprzez umieszczenie mikrofonu w siedmiu różnych miejscach i na trzech różnych wysokościach w polu odsłuchowym. Na tej podstawie generowany jest trójwymiarowy obraz akustyczny VRM (Volumetric Response Modeling), w którym uwzględniane są wszystkie problemy wynikające z niedoskonałości pomieszczenia. Całość zapisujemy pod postacią oddzielnego presetu dla każdego zestawu monitorów, z których korzystamy czy też miejsc, w których dokonujemy odsłuchu. Presety te ładujemy następnie do wtyczki korektora ARC 3, włączonej na sumie naszego miksu. Korektor pozwala też na ręczne dopasowanie ustawień, jeśli uznamy to za konieczne.

Oprócz możliwości dokonywania pomiarów w trybie 3D, nowa wersja pozwala na korzystanie z innych mikrofonów niż NEMS i ma znacznie uproszczoną procedurę dokonywania pomiarów (całość trwa nie więcej niż 9 minut). Możemy definiować zakres pasma, w którym chcemy dokonać korekcji, precyzję oddziaływania filtrów, wybierać tryby filtracji (Normal i Linear), a także zmieniać tryby emulacji odsłuchu (TV, smartfon, samochód, emulacja popularnych monitorów studyjnych itd.). Za sam program (bez mikrofonu) zapłacimy 199 EUR, a za system z mikrofonem 250 EUR.

www.ikmultimedia.com
www.audiostacja.pl