Więcej...

Aktualizacja Logic Pro X 10.05, czyli jeszcze bliżej Abletona

25.05.2020  | Paweł Pruski
Aktualizacja Logic Pro X 10.05, czyli jeszcze bliżej Abletona

Najnowsza aktualizacja Logica określana jest przez twórców jako niosąca największe zmiany od powstania programu. Pojawiło się zarówno sporo nowości, jak również poprawiono błędy.

Program Logic jest nierozerwalnie związany z komputerami Mac. Choć na początku dostarczany był również na komputery PC, po wykupieniu Emagic (firma odpowiedzialna za Logic) przez Apple, przestał być wydawany na komputery z systemem Windows. Finalnie strategia Apple okazała się być skuteczna, ponieważ wielu muzyków pracujących na komputerach Mac korzysta właśnie z Logica. Z czasem okazało się jednak, że konkurencja nie próżnuje i wypadałoby nadrobić powstałe przez lata braki. Temu, zdaniem twórców, ma służyć najnowsza aktualizacja, którą w gruncie rzeczy można nazwać pościgiem za funkcjonalnościami Abletona.

Pierwszą z nowości jest Live Loops, czyli funkcja pozwalająca odtwarzać zapętlone i zsynchronizowane ze sobą klipy audio oraz MIDI. W praktyce oznacza to wprowadzenie funkcjonalności jaką niosą ze sobą klipy z Abletona. Co ciekawe poligonem doświadczalnym dla tego rozwiązania był inny program, którego właścicielem jest Apple, a więc Garadge Band. Oprócz wspomnianej nowości w najnowszej wersji Logica znajdziemy również: nowy sampler, sekwencer krokowy, automat perkusyjny i zestaw efektów. Dodatkowo pojawiły się również liczne usprawnienia w interfejsie użytkownika. Przesadą byłoby uznanie wprowadzonych zmian za rewolucyjne, choć z pewnością jest to krok w dobrym kierunku.

Więcej informacji TUTAJ.