Więcej...

Facebook tworzy aplikacje dla muzyków na kwarantannie

29.05.2020 
Facebook tworzy aplikacje dla muzyków na kwarantannie

Pomimo, że politycy rezygnują z obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa pojawiają się kolejne narzędzia, które ułatwiają zdalną pracę również muzykom i producentom. Jednym z nich ma być Facebook Collab, a więc najnowszy pomysł Marka Zuckenberga i spółki.

Pomysł stojący za aplikacją jest dość prosty - tworzymy maksymalnie trzy klipy wideo, które później odtwarzamy równolegle i w ten sposób powstaje aranżacja. Można zrobić to samemu przy użyciu własnych ścieżek, lub zaprosić do współpracy innych. Oczywiście z punktu widzenia profesjonalistów funkcjonalność aplikacji nie będzie szczególnie interesująca, choć istnieje też prawdopodobieństwo, że za jej pośrednictwem nasze utwory dotrą do ogromnej liczby osób. To była chyba największa korzyść jaką odnieśli artyści w związku z pojawieniem się TikToka (dodajmy, że była to korzyść dość niespodziewana).

W tym momencie aplikacja jest testowana, niestety jedynie przez użytkowników ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, ale jej twórcy zapowiadają, że skala zainteresowania narzędziem jest ogromna i zrobią wszystko, aby udostępnić je wszystkim zainteresowanym jak najszybciej.

Stronę aplikacji znajdziecie TUTAJ.