Wrocławski cykl Canti Spazializzati wraca z nowym cyklem warsztatów!

07.07.2020 
Wrocławski cykl Canti Spazializzati wraca z nowym cyklem warsztatów!

Canti Spazializzati to prowadzony we Wrocławiu od 2018 roku cykl warsztatowo-koncertowy poświęcony teoriom i praktykom muzyki eksperymentalnej skupionym na koncepcjach uprzestrzenniania kompozycji dźwiękowych stworzonych dla wielokanałowego nagłośnienia. W tym roku Organizatorzy przygotowali cykl spotkań warsztatowych mających na celu zdobycie i utrwalenie umiejętności praktycznych z dziedziny eksperymentu dźwiękowego.

W związku z sytuacją epidemiologiczną plany zostały zmodyfikowane i dostosowane do zaleceń sanitarnych. W trakcie kolejnych spotkań warsztatowych online zostaną poruszone zagadnienia związane z bardziej zaawansowanymi narzędziami modelowania interakcji dźwiękowych w domenie cyfrowej (środowisko kompozytorskie i język programowania Max/Msp), jak i aspekty sound designu wykorzystywane przez twórczynie i twórców muzyki eksperymentalnej.

W cyklu  spotkań warsztatowych nacisk będzie położony nie tylko na zdobywanie nowych umiejętności twórczych, ale i procesie pracy projektowej. Pod okiem zaproszonych tutorów uczestnicy warsztatów będą mieli okazję pracować nad projektami i realizacją  kompozycji/instalacji dźwiękowych, a najciekawsze z nich będą zaprezentowane premierowo w programie Radia Żyjnia realizowanego we współpracy z Dizajn BWA Wrocław w formie kwadrofonicznej instalacji dźwiękowej, a następnie online w formacie binauralnym.

Ramowy plan warsztatów:

29.02.2020-01.03.2020 - Środowisko kompozytorskie Max/MSP (warsztaty zakończone)

11.07 i 19.07.2020 - synteza ASMR (prowadząca Marta Śniady)

15.08 i 22.08.2020 - dźwięk binauralny - technologia i estetyka (prowadzący Przemysław Danowski)

12-13.09.2020 - interaktywne instalacje dźwiękowe z wykorzystaniem środowiska Max/MSP (prowadzący Beniamin Głuszek i Piotr Bednarczyk)

26-27.09.2020 - realizacja głosu w słuchowiska dźwiękowych (prowadząca Katarzyna Szczerba)
 
Zapisy:

Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy pod adresem:
cantispazializzati@fundacjapozytywka.org.pl

Więcej informacji TUTAJ.