Chcesz zostać DJ-em? Poradnik od Oramics może w tym pomóc

06.08.2020 
Chcesz zostać DJ-em? Poradnik od Oramics może w tym pomóc

Jeżeli zamierzacie spróbować swoich sił jako DJ to publikacja od kolektywu Oramics może okazać się bardzo pomocna.

Co prawda jak narazie sytuacja pandemiczna nie sprzyja organizowaniu imprez, czy eventów, ale wszyscy mamy nadzieję, że prędzej czy później wróci tak wytęskniona normalność. Warto zatem wykorzystać ten czas do zdobycia nowych umiejętności, np. potrzebnych do bycia DJ-em. Kolektyw Oramics niedawno obchodził swoje trzecie urodziny i z tej okazji odbyło się wiele warsztatów, oraz dyskusji, a jednym z materialnych efektów tych wydarzeń jest "Poradnik DJSKI - OBSŁUGA CDJ".

(fot. https://www.facebook.com/oramics)

Jak możemy przeczytać na pierwszej stronie publikacji - "Niniejszy poradnik ma na celu przybliżenie pracy na CDJach marki Pioneer, które są sprzętem dominującym w większości klubów na świecie. Istnieją CDJe innych producentów, jednak często różnią się od sprzętu Pioneera tak bardzo, że wchodząc do klubu trzeba byłoby się uczyć ich obsługi na nowo. Najbardziej powszechny setup klubowy to w chwili obecnej:CDJ-2000 NXS2 Pioneer, mikser Pioneer DJM900 NXS lub Allen and Heath Xone:92 lub Xone:96"

17 stronicowa książeczka to dzieło DJ-ki o pseudonimie Monster, której ostatni set z festiwalu Unsound został wyróżniony przez portal Resident Advisor. Poniżej możecie posłuchać tego miksu, a publikacja przybliżająca tajniki bycia DJ-em dostępna jest (zupełnie za darmo!) TUTAJ.