Binary Voyager Dariusza Mazurowskiego

12.08.2020 
Binary Voyager Dariusza Mazurowskiego

W ramach stypendium MKiDN „Kultura w sieci”, redaktor naszego magazynu Dariusz Mazurowski uruchomił główną część swojego projektu, którą jest generator algorytmicznej kompozycji Binary Voyager.

Bazuje on na idei 4 równoległych generatorów (każdy z własną, potężną biblioteką), realizujących różne warstwy utworu. Finalny miks powstaje losowo w czasie rzeczywistym, indywidualnie dla każdego odbiorcy. Można dołączyć w dowolnym momencie i słuchać tak długo, jak ma się ochotę. Każdy słuchacz ma swoją własną, osobistą i unikalną wersję utworu. Co więcej, można otworzyć stronę z utworem w większej liczbie okien lub kart i uzyskać bardziej złożone kombinacje nałożonych na siebie generatorów (każda karta to oddzielna ścieżka). Kolejna opcja to uruchomienie w wielu urządzeniach – jak komputery, tablety, smartfony, smart TV – i stworzenie własnego, wielopłaszczyznowego miksu wypełniającego dowolną przestrzeń.

W ramach stypendium powstał też podcast o koncertach muzyki elektroakustycznej, z ciekawymi wypowiedziami znakomitych artystów fragmentami utworów wykonanych na żywo podczas wydarzeń, których kuratorem i producentem jest Dariusz Mazurowski.

Więcej informacji TUTAJ.