Co słyszy producent muzyczny? Akademia Dźwięku #17

14.09.2020 
Co słyszy producent muzyczny? Akademia Dźwięku #17

Kolejna odsłona Akademii Dźwięku dotyczyć będzie zagadnień związanych ze słuchem. Prelegenci postarają się odpowiedzieć na pytania co słyszy – i jak słucha – producent muzyczny, oraz jak w ogóle działa słuch i jak tę wiedzę wykorzystać w produkcji muzycznej. Wydarzenie odbędzie się już 15 września o 19:00.

W programie wydarzenia przewidziano:

1. Anatomia Muzyki: Jak słuchać analitycznie?
Wiele znakomitych rozwiązań producenckich ukrytych jest głęboko w warstwie muzycznej. Sekret tkwi w umiejętnym słuchaniu poszczególnych warstw utworu. Jak się tego nauczyć? Akademia Dźwięku zaprasza na wykład pełen przydatnych porad oraz wspólnego treningu.

2. Jak to działa: Słuch
Słuch to złożony zmysł. Wrażenie słuchowe podlega wielu zniekształceniom i jest mocno subiektywne. Wiedzę tę można sprytnie wykorzystać podczas produkcji własnej muzyki. Podczas wykładu Maks Kucharski odkryje tajemnice ludzkiego słuchu i ich zastosowanie w pracy producenta.

3. Muzyczna Recenzja
Wszyscy lubimy pokazywać swoją muzykę. Muzyczna Recenzja do szansa na pokazanie własnej twórczości live. Autor lub autorka prezentowanego numeru otrzyma od Akademii Dźwięku darmowe pluginy od PSP Audioware lub D16 Group oraz paczkę sampli od Sonic Atoms!
Utwory do Muzycznej Recenzji możecie zgłaszać TUTAJ.