Audio Test Kitchen - porównaj brzmienie 300 mikrofonów za darmo!

15.09.2020 
Audio Test Kitchen - porównaj brzmienie 300 mikrofonów za darmo!

Z pewnością wielu z Was stawało przed dylematem który mikrofon wybrać. Oczywiściej najwygodniej byłoby przetestować wszystkie interesujące nas modele i wtedy podjąć decyzje. Niestety nie jest to takie proste i dlatego chcieliśmy zwrócić Waszą uwagę na aplikacje, która może rozwiązać ten problem. Mowa o całkowicie darmowym narzędziu Audio Test Kitchen.

W aplikacji Audio Test Kitchen znajdziecie próbki dźwiękowe zarejestrowane na ponad 300 mikrofonach wyprodukowanych przez przeszło 65 firm. W projekcie brali udział tacy inżynierowi studyjni jak Tony Maserati, Jesse Ray Ernster, a także specjaliści z firmy Harman International. Wszystko wygląda bardzo profesjonalnie i istnieje naprawdę duża szansa, że aplikacja okaże się pomocna w wyborze najbardziej odpowiedniego mikrofonu.

Dzięki aplikacji Audio Test Kitchen możemy posłuchać w jaki sposób brzmią instrumenty, oraz wokale zarejestrowane na konkretnych mikrofonach. Istnieje możliwość dokładnego porównania mikrofonów pod kątem pasma przenoszenia, czy też innych parametrów. Dzięki aplikacji możemy wykonać "ślepe testy" interesujących nas mikrofonów i sprawdzić czy, aby wyobrażenia nie odbiegają znacznie od rzeczywistości.

Okazuje się, że w niedalekiej przyszłości w aplikacji Audio Test Kitchen mają pojawić się również inne urządzenia - preampy, kompresory, itd. Zasadna wydaje się być obawa o to czy aplikacja nadal będzie darmowa... Póki co jednak możecie sprawdzić co oferuje TUTAJ.