d&b audiotechnik 44S – niewidoczna zmiana

24.09.2020 
d&b audiotechnik 44S – niewidoczna zmiana

44S to pierwszy zestaw głośnikowy do montażu podtynkowego od d&b audiotechnik. Jest idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba wysokiej jakości nagłośnienia, a problemem jest ograniczona przestrzeń. Dla wszystkich, którzy znają markę d&b, oczywistym będzie fakt, że zastosowano w tym przypadku niestandardowe, inteligentne rozwiązania.

Wszechstronność d&b audiotechnik 44S

Mierząc jedynie 128 mm wysokości, 44S może zostać zainstalowany podtynkowo w suficie, w ścianie czy w podbitce, w miejscach niedostępnych dla większości głośników: na balkonach, w orkiestronie, na stoiskach targowych czy na klatkach schodowych. Konstrukcja falowodu i przegród zapewnia wysoką kierunkowość głośnika i minimalizuje interferencje pomiędzy zestawami, nawet jeśli są umieszczone blisko siebie. Asymetryczna konstrukcja obudowy i opcjonalny back box pozwalają na regulację kąta nachylenia zestawu +/- 20º w krokach co 5º, co umożliwia emitowanie dźwięku na różne wysokości. Obrotowy falowód pozwala zarówno na pozycjonowanie zestawu w poziomie, jak i w pionie.

Wydajność i precyzja d&b audiotechnik 44S

44S w połączeniu ze wzmacniaczem instalacyjnym 10D zapewnia niezwykle wysoką wydajność, szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę rozmiar zestawu. Poziom wyjściowy 120 dB i niezwykle precyzyjna dyspersja 90º x 30º sprawiają, że dźwięk dociera dokładnie tam, gdzie powinien.

Czytelność d&b audiotechnik 44S

W przypadku zastosowań do których jest dedykowany (instalacje bliskiego pola), 44S charakteryzuje się niezwykle wyrównanym pasmem przenoszenia aż do 17 kHz. Wyraźne średnie pasmo reprodukuje wokal i głos zapewniając zrozumiałość mowy i klarowność. W niskim paśmie 44S schodzi aż do 90 Hz. 44S da się zainstalować prawie wszędzie, a dźwięk, który emituje jest przyjemny i miły dla ucha, nawet z bliskiej odległości.

Szczegóły techniczne d&b audiotechnik 44S

W kompaktowej obudowie 44S znajdują się dwa 4,5” neodymowe głośniki niskotonowe i dwa 1.25” tweetery wysokotonowe. To wszystko w pasywnej, dwudrożej konstrukcji. Szeroka gama akcesoriów pozwala na montaż 44S w ścianie, na podłodze, pod sufitem, na balkonie czy na statywie. 44S to część serii xS d&b audiotechnik, charakteryzuje się sygnaturą brzmieniową d&b, dzięki czemu dobrze uzupełnia się z zestawami z serii xC i E. 44S może być też niezależnym, kompaktowym systemem nagłośnienia – wtedy warto uzupełnić go o subwoofer Bi8, 12S-SUB lub E12X-SUB.