Sontronics Elevate i XLR-USB

18.10.2020 
Sontronics Elevate i XLR-USB

Popyt na sprzęt do realizacji podcastów wzrósł niebotycznie, a producenci starają się zaspokoić oczekiwania potencjalnych nabywców. Sontronics Elevate to montowany na biurku, trójprzegubowy uchwyt mikrofonowy z regulowanym wysięgnikiem. Umożliwia on zawieszenie mikrofonu pod niemal dowolnym kątem, a wyposażony w zatrzaski, biegnący wzdłuż ramion kanał na kabel pozwala na estetyczne ułożenie przewodu. Podstawa pozwala na łatwe obracanie stojaka, dzięki czemu można po prostu odsunąć mikrofon po zakończeniu pracy.

Wykonany z malowanego proszkowo aluminium, Elevate jest lekki i wytrzymały. Produkt dostarczany jest z adapterem gwintu 3/8” do 5/8” i dostępny w sprzedaży w cenie 475 zł.

Drugi nowy produkt firmowany przez Sontronics to kabel, który pozwala na bezpośrednie podłączenie mikrofonu dynamicznego do komputera wyposażonego w USB. We wtyczce znajduje się przedwzmacniacz i przetwornik analogowo-cyfrowy pod postacią specjalistycznego układu scalonego, otrzymujący zasilanie przez USB i tą samą drogą przesyłający sygnał cyfrowy. Przetwarzanie odbywa się z próbkowaniem 44,1/48 kHz, co wskazywałoby na zastosowanie USB 1.1, choć w informacjach o produkcie mowa jest o USB 2.0. Nie jest to jednak żaden powód do zmartwień, bo ten 3-metrowy kabel z przedwzmacniaczem i przetwornikiem A/C kosztuje tyle, co zwykły, średniej klasy kabel mikrofonowy, a dokładnie 99 zł.

www.sontronics.com
www.audiotechpro.pl