Premiera instrumentu MOOG Claravox Centennial

27.10.2020 
Premiera instrumentu MOOG Claravox Centennial

W setną rocznicę powstania przełomowego instrumentu theremin Moog Music przedstawia nowy instrument z limitowanej edycji: Claravox Centennial.

Theremin, jeden z pierwszych znanych elektronicznych instrumentów muzycznych, odpowiadał za nieziemskie brzmienie, jakie uwielbiano w filmowych i telewizyjnych ścieżkach dźwiękowych poprzedniego stulecia. Po instrument chętnie sięgali muzycy awangardowi, był także dźwiękowym towarzyszem przełomowych chwil w historii świata.

By uczcić setną rocznicę powstania instrumentu, Moog Music prezentuje Claravox Centennial. W tym roku mija bowiem setna rocznica powstania tytułowego wynalazku Leona Theremina, czyli elektronicznego instrumentu muzycznego, który zmienił bieg historii muzyki i ostatecznie doprowadził do opracowania przez Dr Boba Mooga modularnego syntezatora Moog.

Claravox Centennial to wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju theremin, który łączy w sobie dziesięciolecia doświadczenia firmy Moog oraz czołowych światowych producentów theremina. Jest symbolem święta przeszłości, teraźniejszości i przyszłości związanego z instrumentem theremin. Claravox Centennial nazwany jest na cześć autentycznej wirtuozki theremina – Clary Rockmore. Oferuje najwyższej jakości kontrolę i brzmienie, umożliwiające głębokie artystyczne eksploracje. Nie tylko zapewnia tradycyjne, stuprocentowe analogowe działanie theremina, ale też oferuje rozszerzoną nowoczesną wydajność i takie funkcje jak wbudowany analogowy delay, pamięć ustawień i wiele więcej. To wszystko sprawia, że Claravox Centennial jest niezwykłym narzędziem do twórczej ekspresji.

Więcej informacji TUTAJ.