Modor DR-2, czyli belgijski pomysł na maszynę perkusyjną

17.11.2020  | Paweł Pruski
Modor DR-2, czyli belgijski pomysł na maszynę perkusyjną

Wielu producentów przykłada dużą wagę do zaawansowanego modelowania dźwięków perkusyjnych. To właśnie dla osób lubiących pracę u podstaw stworzono Modor DR-2.

Jeśli ktoś uważa, że świecie maszyn perkusyjnych panuje stagnacja to nic bardziej mylnego. Niedawno Soma Lab zaprezentowała swój eksperymentalny projekt Pulsar-23 udowadniając, że ciągle jest mnóstwo przestrzeni do zagospodarowania. Podobną, choć mniej eksperymentalną drogą podąża belgijska firma Modor. W tym przypadku motorem napędowym urządzenia jest moduł DSP oferujący 6-głosową polifonię. W praktyce każdy głos odpowiada określonemu silnikowi służącemu do generowania poszczególnych perkusjonaliów. Oczywiście każdy z silników posiada indywidualny zestaw parametrów, pozwalający na odpowiednie modelowanie brzmienia. Urządzenie wyposażone jest również w 128 krokowy sekwencer. Wizualnie DR-2 wpisuje się w linię produktów do której możemy zaliczyć syntezator NF-1. Architektura urządzenia również zakłada obsługę zbliżoną do filozofii knob per function, co z kolei może przekonać osoby nie lubiące zagłębiać się w kolejne poziomy menu.

Urządzenie posiada wyjście główne oraz osobne wyjścia dla każdego kanału. Jeśli więc zechcielibyśmy któryś z elementów poddać dalszemu processingowi nic nie stoi na przeszkodzie. Oczywiście DR-2 posiada złącza MIDI, co pozwala na zewnętrzną kontrolę urządzeniem.

Więcej informacji TUTAJ.
Cena: 1750 EUR