Akademia Dźwięku Live #24 - lo-fi, stereofonia i inne

30.11.2020 
Akademia Dźwięku Live #24 - lo-fi, stereofonia i inne

Akademia Dźwięku Live to cykl wydarzeń on-line dla społeczności producentów muzycznych. Warsztaty, wykłady, wywiady z ciekawymi postaciami świata muzycznego.

Najbliższy, 24-ty odcinek cyklu już w ten wtorek, 1 grudnia o godzinie 19.00. Emisja na kanale Facebook Akademii Dźwięku (TUTAJ). Co nas czeka?

1. Anatomia Muzyki: Brzmienie lo-fi

Estetyka lo-fi szturmem zdobyła świat muzyki niezależnej i podbija współczesny pop. Ale co tak właściwie znaczy brzmienie low-fidelity? Wbrew pozorom nie jest to po prostu „złe brzmienie”  W czasie wykładu zostaną omówione techniki, które nadadzą naszej muzyce wyjątkowego charakteru lo-fi.

2. Jak to działa: Stereofonia

Stereofonia wydaje się trywialnym tematem. Jaka specjalna wiedza może kryć się pod tym hasłem? Okazuje się jednak, że ze stereofonią wiąże się sporo mitów i niejasności. W ramach pokazu przedstawione zostaną najważniejsze informacje praktyczne pozwalające lepiej kontrolować stereofonię w naszych miksach. 

3. Muzyczna recenzja

Wszyscy lubimy pokazywać swoją muzykę! Wyślij Akademii Dźwięku utwór do zrecenzowania poprzez formularz zgłoszeniowy (TUTAJ) i daj sobie szansę na wygranie pluginu PSPaudioware lub D16 Group Audio Software!

Więcej informacji TUTAJ.

Zobacz także test wideo:
Black Lion Audio Seventeen - jednokanałowy kompresor FET
Black Lion Audio Seventeen - jednokanałowy kompresor FET
„Seventeen nie jest kompresorem typu 1176, na którym nagrywał Twój dziadek”, jak możemy przeczytać w opisie produktu. Świetnie, a zatem czym jest?