Elektron świętuje 10-te urodziny Octatracka

07.12.2020  | Paweł Pruski
Elektron świętuje 10-te urodziny Octatracka

Z okazji 10 lecia Octatracka wyprodukowana została specjalna wersja urządzenia. Co ważniejsze - wszystkie poprzednie serie Octatrack otrzymały aktualizację.

Z okazji 10 rocznicy premiery Octatracka firma Elektron przygotowała kilka niespodzianek. Pierwszą z nich jest limitowana seria urządzenia. Powstało 350 sztuk, które otrzymały nowy wygląd, nawiązujący do estetyki Digitacta, czy też Digitune’a. Oprócz wyglądu, urządzenia nie różnią się niczym od poprzedniej wersji (MKII). Okazało się, że wszystkie urodzinowe Octatracki wyprzedały się na pniu. Dzień po premierze ogłoszono informację o wyprzedzaniu całej serii. Co ciekawe odbiór tej niespodzianki był dość mieszany. Spora część fanów Elektrona stwierdziła, że nowy Octatrack nie wnosi nic nowego. Warto jednak pamiętać, że nikt nie deklarował, że jest to nowa odsłona urządzenia, a jedynie limitowana seria urodzinowa. 

Nastroje uległy szybkiej poprawie gdy okazało się, że częścią świętowania jest nowy firmware dla wszystkich serii Octatracka. Tak więc, nawet użytkownicy którzy nabyli urządzenie 10 lat temu otrzymali nowe funkcje. Te z kolei wyglądają bardzo ciekawie. Otrzymaliśmy możliwość lokowania parametrów dla wielu kroków jednocześnie, przypisywanie tempa do paternów, czy też możliwość randomizacji poszczególnych zbiorów funkcji.

Najnowszy firmware można pobrać TUTAJ.

Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó