Nowa aktualizacja Arturia Microfreak ver 3.0

20.01.2021 
Nowa aktualizacja Arturia Microfreak ver 3.0

Współpraca z firmą Noise Engineering zaowocowała małą rewolucją w obszarze firmware'u syntezatora - nowe oscylatory, tryb unison oraz mnóstwo nowych presetów.

Microfreak jest z jednym z ciekawszych "budżetowych" syntezatorów. W kwocie oscylującej w granicach 1000 zł otrzymujemy pełnoprawny syntezator wyposażony w filtr analogowy, obwiednie, LFO, arpeggiator, sekwencer oraz opartą o płytki dotykowe klawiaturę. Sercem urządzenia jest oscylator bazujący na kodzie źródłowym Plaits (Mutable Instruments). Dzięki cyfrowej architekturze kolejne aktualizacje Microfreak niosą z sobą sporo nowości. Nie inaczej jest w najnowszej aktualizacji 3.0, którą możemy nazwać nawet małą rewolucją.

Pierwszą ważną nowością są dodatkowe typy oscylatorów, które powstały we współpracy z firmą Noise Engineering. BASS, SAWX i HARM poszerzają możliwości syntezatora o kolejne obszary sound designu. Powyższe rozwiązania znajdziemy w modułach firmy Noise Engineering, które znane są m.in. z bardzo ciekawych brzmień. Kolejną nowością jest dodanie czterogłosowego trybu Unisound. Jeśli jesteście zainteresowani pełnym przeglądem możliwości Microfreaka (nie tylko nowościami) warto sprawdzić prezentację, którą swojego czasu przygotował Loopop.

Strona producenta TUTAJ.

Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó