Novation Launchpad Pro i Logic Pro

22.01.2021 
Novation Launchpad Pro i Logic Pro

Kontroler Launchpad Pro w wersji MK3 nie tylko doskonale współpracuje z programem Ableton Live, ale też z najnowszą wersją aplikacji Apple Logic Pro 10.6. Jest ona wyposażona w funkcję Live Loops, która pod względem funkcjonalności oferuje to, co Live w trybie Session, z obsługą wyzwalania klipów. Integracja z programem Logic jest dostępna także dla innych produktów z serii Launchpad MK3, czyli X oraz Mini.

Jak deklaruje firma Novation, żaden inny kontroler MIDI nie oferuje takiego poziomu integracji z trybem Live Loops. Ponadto Launchpad Pro pojawia się też na stronie produktowej Logic Pro, co pokazuje znaczenie tego stanu rzeczy (wobec faktu, że Apple bardzo niechętnie promuje produkty innych marek).

W Logic Pro 10.6 kontrolery Launchpad nie muszą już być obracane, aby poprawnie wyświetlać widok Live Loops (jak miało to miejsce w wersji 10.5). Co nie zmienia faktu, że w ustawieniach programu Logic można znaleźć ustawienie orientacji, które pozwala wybrać pionowy lub poziomy układ w zależności od preferencji.

https://novationmusic.com
www.audiotechpro.pl

Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó