Genelec W371A SAM

25.01.2021 
Genelec W371A SAM

Na temat najnowszego subwoofera firmy Genelec pisaliśmy już kilka miesięcy temu, ale było to niejako przy okazji prezentacji systemu 8361A. Od tego czasu W371A zdążył się już zadomowić w kilku studiach nagrań, gdzie zbiera same pochwały za swoją konstrukcję, jakość i wydajność.

Pełna jego nazwa to Adaptive Woofer System i trudno odmówić mu oryginalności. Ma konstrukcję wydłużonego sześcianu, co pozwala użyć go jako statywu dla zestawów 8341, 8351 i 8361, pod kątem współpracy z którymi go zaprojektowano. To oznacza nie tylko oszczędność miejsca, ale też jest doskonałym sposobem na zachowanie pełnej spójności emisji całego zestawu odsłuchowego. Koncepcję tę opracowano pod kątem uzyskania właściwości akustycznych dużych systemów wbudowanych w ścianę, wciąż bezkonkurencyjnych, jeśli chodzi o praktyczną realizację utopijnej niemal koncepcji zestawów głośnikowych z nieskończoną odgrodą.

Mający wysokość 1,1 metra subwoofer jest systemem aktywnym, wykorzystującym do przetwarzania dwa ustawione przeciwstawnie woofery. W ten sposób kształtuje się kierunkowość emisji falowej, przy zachowaniu wyrównanego przetwarzania w zakresie czterech najniższych oktaw. Cecha ta staje się szczególnie istotna, gdy każdy z monitorów szerokopasmowych systemu odsłuchowego współpracuje z własnym subwooferem, co pozwala wytworzyć spójne, w pełni zsynchronizowane fazowo pole percepcji dźwięku w miejscu odsłuchu. Podobnie jak inne elementy systemu Genelec The Ones, W371A jest w pełni zintegrowany z aplikacją GLM, pozwalającą na kalibrację i pełną obsługę z poziomu komputera, jednocześnie minimalizując wpływ pomieszczenia na jakość prezentacji dźwięku w konkretnych warunkach akustycznych.

Maksymalny poziom ciśnienia dźwięku wytwarzanego przez pojedynczy subwoofer to 120 dB SPL (123 dB w szczycie), przy zachowaniu wyrównanego przetwarzania w zakresie 23-500 Hz (z maksymalnym spadkiem 6 dB). Woofery o średnicy 14 i 12 cali otrzymują energię z dwóch pracujących w klasie D wzmacniaczy o mocy 400 W każdy. Do subwoofera można podać sygnał analogowy (XLR) lub cyfrowy AES (XLR). Waga pojedynczego subwoofera to 61 kg.

Oficjalna cena detaliczna W371A wynosi 7.600 euro netto, jest to zatem produkt dla użytkowników dysponujących wyjątkowo proinwestycyjnie ukierunkowanym budżetem.

www.genelec.com
www.konsbud-audio.pl

Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó