IK Multimedia UNO Synth Pro

16.02.2021 
IK Multimedia UNO Synth Pro

Jak można się było spodziewać, firma IK Multimedia dodała do swojej grupy syntezatorów UNO nowy instrument, i to od razu w dwóch wersjach: z klawiaturą i bez. W obu przypadkach jest to analogowy syntezator subtraktywny pracujący w trybie parafonicznym, oparty na dwóch modułach filtrów. Synth Pro powstał we współpracy z firmą Soundmachines i w znacznym stopniu bazuje na znacząco poszerzonej strukturze monofonicznego UNO Synth.

Mamy trzy w pełni analogowe oscylatory z płynną regulacją kształtu przebiegu, uwzględniającą też zmianę szerokości impulsu, tryb synchronizacji, modulację pierścieniową i możliwość wzajemnej modulacji w trybie FM. Filtry mogą pracować w 24 trybach – oprócz znanej struktury OTA (opartej na układach operacyjnych o zmiennej transkonduktancji) mamy nowy układ filtracji LPF na bazie układu SSI. Pozwala on na pracę z nachyleniem 12 lub 24 dB/okt., z opcją samooscylacji przy dużych wartościach rezonansu. Dwie obwiednie ADSR są przypisane do wzmocnienia i filtru, mogąc też modulować inne parametry syntezy, w tym także odnoszące się do dwóch generatorów LFO. Te ostatnie generują częstotliwości z zakresu audio, zatem można ich użyć także do modulacji FM.

Wśród czterech bloków efektów znajdziemy analogowe przesterowanie, cyfrowy pogłos, echo oraz modulator. Wersja z klawiaturą ma trzyoktawowy manuał Fatar, który w wersji desktop zastąpiony został pojemnościowymi padami. Całość uzupełnia 256 kompleksowych presetów, arpeggiator z 10 przebiegami i 64-krokowy sekwencer uwzględniający sterowanie wartościami ponad 80 parametrów, wliczając w to automatyzację CV i sygnałów bramkowania. Wśród złączy znajdziemy stereofoniczne wyjście symetryczne i słuchawkowe, USB, wejście i wyjście MIDI DIN-5 oraz gniazda CV/Gate.

Spodziewana, choć w momencie pisania tego tekstu jeszcze niepotwierdzona cena nowego instrumentu, opiewa na 3.650 zł za syntezator z klawiaturą i 2.150 zł za instrument bez niej.

www.ikmultimedia.com
www.audiostacja.pl

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
DNA PODCAST 700 – zestaw z mikrofonem pojemnościowym USB
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT