Sennheiser na sprzedaż!

18.02.2021 
Sennheiser na sprzedaż!

Niejednokrotnie pisaliśmy już o tym jak ogromny wpływ na całą branżę audio ma pandemia i niestety wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie będziemy mieli ku temu kolejne okazje. Zgodnie z informacjami, jakie pojawiły się na oficjalnej stronie marki Sennheiser ważna część firmy została wystawiona na sprzedaż.

Konkretnie mowa o dziale konsumenckim, a więc obok profesjonalnego audio, komunikacji biznesowej i sprzętu studyjnego marki Neumann jednego z czterech filarów marki Sennheiser. Dziwić może wystawienie na sprzedaż akurat tego działu, ponieważ z tego co wiemy sprzedaż w tym segmencie systematycznie rośnie. Pandemia zmusiła wiele osób do spędzania większej ilości czasu w domu, co ma przełożenie w dużej ilości zamówień na amplitunery kina domowego, czy systemy Hi-Fi. Jednocześnie trzeba pamiętać, że trzon oferty konsumenckiej Sennheisera to słuchawki. Ze względu na obostrzenia nie ma ostatnio zbyt wielu możliwości, aby podróżować ze słuchawkami na uszach (w domu korzysta się raczej z klasycznego nagłośnienia) i jak się okazuje doskonale widać to raportach sprzedażowych. Zaskakujące jest natomiast pozostawienie w portfolio marki Sennheiser sprzętu pro-audio, albowiem ten segment najmocniej odczuł obostrzenia związane z pandemią. Sprzęt nagłaśniający imprezy masowe sprzedaje się aktualnie jedynie do... kościołów.

Kto może być zainteresowany kupnem części firmy Sennheiser? Chętnych na pewno nie zabraknie, ponieważ sektor technologiczny ma pieniądze i interes w tym, aby taką transakcje przeprowadzić. Nie lada gratką dla kupujących będą patenty, bo przecież chociażby słuchawki Sennheiser HD 650 zajmują miejsce na podium w większości plebiscytów na najlepsze słuchawki studyjne. Zatem bardzo prawdopodobne, że za jakiś czas usłyszymy o ofertach kupna, jakie wystosowali przedstawiciele największych marek z sektora gaming'owego, lub producentów smartfonów. Bo co do tego, że takie oferty zostały już wysłane nie mamy wątpliwości.

Więcej informacji TUTAJ.

Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó