Wide Blue Sound Elysium

21.02.2021 
Wide Blue Sound Elysium

Dostępny pod postacią pakietu dla samplera Kontakt syntezator Elysium, stworzony został jako inspirujące narzędzie do tworzenia pulsów, partii arpeggio oraz sekcji perkusyjnych. Ale tak naprawdę to dopiero początek jego możliwości. W ich zakres wchodzi też możliwość kreowania modulowanych tekstur, podkładów, melodii, całej gamy różnego typu efektów i kompletnych struktur sonicznych.

Syntezator pracuje w warstwach Perc i Synth z użyciem 4-ścieżkowego sekwencera zdarzeń oraz sześciu w pełni programowalnych graficznie sekwencerów krokowych Motion na każdą z nich. Efekty włączamy niezależnie na warstwy Perc i Synth a także na sumę wyjściową. Są wśród nich Shaper, Stompbox, Analog EQ, cała gama efektów modulacyjnych, echo, pogłos oraz 11 rodzajów specjalistycznych filtrów. Z wielu funkcji można korzystać z użyciem losowego generowania ustawień.

Interfejs instrumentu przypomina wcześniej zaprezentowany przez Wide Blue Sound syntezator Orbit – jest przejrzysty i wyjątkowo łatwy w obsłudze. Każda z warstw może się składać z czterech różnych próbek przetwarzanych przez trzy moduły silników syntezy: Pulse, Chop lub Flow. Syntezator pozwala stworzyć kompletną aranżację utworu, pracując jako pakiet sampli dla samplera Kontakt od bezpłatnej wersji Player 6.4 wzwyż. Zapewnia pełną kompatybilność z formatem NKS i zgłasza się jako biblioteka instalowana za pośrednictwem aplikacji Native Access. Cena Elysium to 199 dolarów.

www.widebluesound.com

Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó