Beads - następca Mutable Instruments Clouds

22.02.2021  | Paweł Pruski
Beads - następca Mutable Instruments Clouds

Jeden z najpopularniejszych modułów formatu Eurorack doczekał się następcy. Beads posiada wszystko co najlepsze w Clouds, przy lepszej jakości oraz nowym funkcjom.

Clodus to bez wątpienia ścisła czołówka najpopularniejszych modułów w formacie Eurorack. Jest modułem, za sprawą którego wiele osób rozpoczyna przygodę z modulatorami. Granularny processing jest niezwykle interesujący, pozwala na uzyskanie szybkiego rezultatu muzycznego, nadaje nowe życie starym instrumentom. Nie powinno więc dziwić, że pierwsze doniesienia o powstaniu następcy momentalnie zelektryzowały fanów wspomnianego formatu. Clouds, pomimo fantastycznej architektury oraz funkcjonalności posiada kilka mankamentów, które potrafią utrudnić pracę. Głównym problemem jest szum, który towarzyszy przetwarzanym dźwiękom, które przepuścimy przez wbudowany reverb. Tak więc, główne oczekiwania wobec następcy związane były z poprawą jakości oraz nowymi funkcjami. Czy Beads sprostał powyższym oczekiwaniom? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Podobnie jak w przypadku Clouds, główną funkcją Beads jest processing granularny. Moduł oferuje pełną funkcjonalność swojego poprzednika oraz całą gamę nowych funkcji. Beads możemy wykorzystać  również jako delay czy beat slicer. Możemy również przekształcić go w syntezator wavetable. Moduł jest wielkości 14HP, co wydaje się być owocem przemyślanego procesu projektowania.  

Więcej informacji TUTAJ.
Cena: 299 EUR

Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó