ID700 - syntezator Buchla za 7 dolarów

13.04.2021  | Paweł Pruski
ID700 - syntezator Buchla za 7 dolarów

Świat aplikacji dedykowanych na iPada wzbogacony został o nowy syntezator. Tym razem na warsztat wzięta została Bucha 700.

Podobnie jak w wśród instrumentów fizycznych, tak również wśród programowych odpowiedników syntezatory Buchla należą do rzadkości. W przypadku pierwszej kategorii argumentem jest ich cena oraz dostępność. W przypadku drugiej (programowej) dość specyficzne brzmienie oraz eksperymentalny charakter interfejsu. Buchla nie jest z pewnością instrumentem dla każdego. Niemniej jednak najnowsza aplikacja ID700, która dedykowana jest na platformę iOS, dostarcza interesującą emulację Bulchli. ID700 to emulacja super rzadkiego syntezatora Buchla 700, który jest oparty na syntezie FM. Silnik zawiera dwanaście głosów, z których każdy ma cztery operatory FM z dwunastoma unikalnymi algorytmami. Ponad czterdzieści różnych dostępnych przebiegów służy jako źródła generatorów dźwięku.

Aplikacja posiada wsparcie formatów Inter-App Audio i AUv3. Dzięki temu może być wykorzystywana w wielu środowiskach związanych z aplikacjami. Obsłuje również komunikację MIDI i MPE. Aplikacja wymaga systemu iOS / iPadOS 11.0. Dostępna jest w promocyjnej cenie 6.99$, co jest prawdziwą okazją, skorzystania z legendarnego systemu Buchli.

Więcej informacji TUTAJ

Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó