Sennheiser MKE 400

26.04.2021 
Sennheiser MKE 400

Nowa, zastępująca poprzednią wersję odsłona MKE 400 to kompaktowy mikrofon typu shotgun, którego zadaniem jest praca w charakterze mikrofonu nakamerowego o mocno kierunkowej charakterystyce. W tej roli może współpracować zarówno z cyfrowymi lustrzankami jak i urządzeniami przenośnymi, sprawdzając się w pracy vlogerów, kamerzystów i reporterów.

Nowy MKE 400 ma wyjście słuchawkowe z regulacją głośności, wytrzymałe wewnętrzne mocowanie antywstrząsowe, interesująco zaprojektowaną wewnętrzną owiewkę oraz funkcję automatycznego włączania/wyłączania. Dostępny będzie także zestaw mobilny MKE 400 Mobile Kit, który poza mikrofonem zawiera uchwyt Sennheiser Smartphone Clamp oraz miniaturowy statyw i stabilizator Manfrotto PIXI Mini Tripod.

Do pracy na zewnątrz przeznaczona jest osłona futrzana, którą wystarczy założyć na zintegrowaną owiewkę. Filtr dolnoprzepustowy mikrofonu eliminuje częstotliwości podakustyczne, a sama obudowa pełni funkcję owiewki. Regulacji podlegają czułość mikrofonu oraz poziom na wyjściu słuchawkowym. W komplecie znajdziemy kable 3,5 mm TRS i TRRS, a mocowanie typu zimna stopka pozwala na montaż na aparacie, gimbalu lub tyczce. Mikrofon zasilany jest za pośrednictwem dwóch baterii R6, które według zapewnień producenta wystarczą na 100 godzin ciągłego nagrywania. Nie zabrakło wskaźnika poziomu baterii, który sygnalizuje jej rozładowanie na 3 godziny przed przewidywanym wyłączeniem. Przy współpracy z cyfrową lustrzanką (oraz niektórymi smartfonami) MKE 400 automatycznie włącza się i wyłącza wraz z aparatem.

Cena katalogowa MKE 400 to 919 zł, a zestaw mobilny MKE 400 będzie oferowany w cenie 1.059 zł.

www.sennheiser.pl

Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó