Kosmo - eksperymentalny groovebox w Reaktorze

03.05.2021  | Paweł Pruski
Kosmo - eksperymentalny groovebox w Reaktorze

Kolejna programowa odsłona syntezy w stylu West Coast. Tym razem do dyspozycji otrzymujemy 3 kanałowy, eksperymentalny groovebox.

Dzięki otwartej architekturze Reaktor pozwala na tworzenie własnych instrumentów oraz efektów. Przez lata powyższa baza nabrała imponujących rozmiarów. Rozwiązanie dostarczane są zarówno przez Native Instruments, jak również samych użytkowników. Jednym z ostatnich instrumentów, które możemy zaliczyć do drugiej grupy jest Kosmo. Czerpiąc inspirację z syntezy „Zachodniego Wybrzeża” (Buchla Synthesizer) i estetyki starych radzieckich syntezatorów, Kosmo jest 3-ścieżkowym eksperymentalnym groove-boxem oraz generatorem dźwięku.  Łączący w sobie charakterystyczny, surowy dźwięk z przyjaznym interfejsem. W konsekwencji, nawet użytkownicy nie mający wcześniej styczności z podobnym instrumentem, bez problemu będą potrafili się nim posłużyć.

Kosmo składa się z trzech oscylatorów, bramki dolnoprzepustowej, chaotycznego LFO, pada XY oraz zestawu efektów. Do dyspozycji mamy również sekwencer oraz sporo opcji randomizacji parametrów. Innymi słowy Kosm jest pełnoprawnym instrumentem, dzięki któremu możemy wejść w świat syntezy w stylu West Coast. Do uruchomienia niezbędny jest Reaktor (minimum wersja 6.4).

Cena: 20 EUR
Więcej informacji TUTAJ

Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó